All for Joomla All for Webmasters

facebook icon off | facebook icon off | facebook icon off |

 promni@sggw.pl |    022 593 14 20   |   697 901 758   |   

Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI

IM. ZOFII SOLARZOWEJ SZKOŁY GŁÓWNEJ GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO w Warszawie

Nasza roztańczona kronika

Coś Wam w duszy gra lub tańczy? Zapraszamy do nas!

Pragniesz realizować się artystycznie, poznać ciekawych ludzi, brać udział w krajowych i zagranicznych koncertach?

40

Odwiedzonych krajów

333

Pokazów tanecznych

846

Członków

5325

Prób

Widowisko pokazujące zwyczaj chodzenia z dziadami w okresie noworocznym.
Choreografia: Zofia Marcinek

Górale Żywieccy zamieszkują obszar górski należący do Beskidów Zachodnich i Kotliny Żywieckiej. Głównymi tańcami są hajduk, w którym góral popisuje się swoją siłą i sprawnością, a dziewczyna tańczy skromnie z boku, oraz obyrtka i siustany. Charakterystyczna dla męskiego stroju jest gunia, rodzaj krótkiego płaszcza zrobionego z brązowej wełny, popularnego również w innych regionach górskich, oraz pas, którego wielkość i zdobność świadczyła o zamożności górala. Do oryginalnych, a wciąż żywych zwyczajów Żywiecczyzny należą widowiskowe korowody przebierańców zwanych także „Dziadami”. W ostatni dzień starego i w pierwszy dzień nowego roku wyruszają przez wieś barwnym i hałaśliwym korowodem takich postaci jak "Debły", „Kominiorze”, „Blachorze", „Cyganka i Cygan”, „Żydy”, „Snurkorze”, „Śmierć”, „Młoda Pani”, „Niedźwiedzie”, „Konie”. Po "Pachołki" i składają gospodarzom życzenia noworoczne.

Leave A Comment

PROMNI to nie tylko taniec ludowy

Chór Kameralny SGGW w Warszawie to zespół bardzo młody i prężnie działający. Istnieje od marca 2014 roku i skupia studentów, których pasją jest śpiew. Zespół bierze udział w licznych warsztatach wokalnych ze specjalistami z kręgu muzyki rozrywkowej, ludowej i poważnej. Oprócz udziału w życiu koncertowym Uczelni, Chór Kameralny SGGW występuje również podczas koncertów multimedialnych, takich jak „Muzyka kosmosu”. Zespół bierze dział w festiwalach chóralnych w kraju i za granicą.

Sqer Dance to kwadratowa alternatywa dla tradycyjnych tańców po kole. Chcesz nauczyć się tańczyć? Chcesz doskonalić się w tańcu? Chcesz występować na dużych scenach? Zapraszamy do grupy tanecznej Sqer Dance SGGW. Zaliczamy WF!

Oferujemy pokazy różnorodnych form folkloru!

Oferujemy Państwu ludowe tańce, pieśni i zwyczaje przeplatające się, tworzące barwne, żywe i atrakcyjne widowisko.

LZA PROMNI

to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.

Grupy artystyczne

Nasz Mecenas

sggw logo