All for Joomla All for Webmasters

facebook icon off | facebook icon off | facebook icon off |

 promni@sggw.pl |    022 593 14 20   |   697 901 758   |   

Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI

IM. ZOFII SOLARZOWEJ SZKOŁY GŁÓWNEJ GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO w Warszawie

Nasza roztańczona kronika

Coś Wam w duszy gra lub tańczy? Zapraszamy do nas!

Pragniesz realizować się artystycznie, poznać ciekawych ludzi, brać udział w krajowych i zagranicznych koncertach?

40

Odwiedzonych krajów

333

Pokazów tanecznych

846

Członków

5325

Prób

Program obejmujący tańce i pieśni z okolic Opoczna, w tym charakterystyczne dla centralnej Polski oberki, kujawiaki i polki trzęsionki.
Choreografia: Sławomir Mazurkiewicz

Tańce opoczyńskie są bardzo żywiołowe, szybkie, zazwyczaj wirowe, z częstymi zmianami kierunku, przeplatane przyśpiewkami. Choć występowało w Opocznie wiele typów tańców, jak polki, mazurki czy walczyki, to jednak najbardziej charakterystyczne dla tego regionu są siarczyste oberki, pełne silnych, akcentujących przytupów. Jak większość strojów w centralnej polski strój z okolic Opoczna jest wykonany z tkaniny wełnianej utkanej w różnobarwne pasy. Pasiak opoczyński tworzą wąskie, gęste prążki o intensywnych, kontrastowych kolorach, wśród których dominują: czerwień, pomarańcz, żółć, czerń i zieleń oraz odcienie niebieskiego. Elementem męskiego stroju jest długa, biała sukmana i czapka maciejówka.

 

Comments

Leave A Comment

PROMNI to nie tylko taniec ludowy

Chór Kameralny SGGW w Warszawie to zespół bardzo młody i prężnie działający. Istnieje od marca 2014 roku i skupia studentów, których pasją jest śpiew. Zespół bierze udział w licznych warsztatach wokalnych ze specjalistami z kręgu muzyki rozrywkowej, ludowej i poważnej. Oprócz udziału w życiu koncertowym Uczelni, Chór Kameralny SGGW występuje również podczas koncertów multimedialnych, takich jak „Muzyka kosmosu”. Zespół bierze dział w festiwalach chóralnych w kraju i za granicą.

Sqer Dance to kwadratowa alternatywa dla tradycyjnych tańców po kole. Chcesz nauczyć się tańczyć? Chcesz doskonalić się w tańcu? Chcesz występować na dużych scenach? Zapraszamy do grupy tanecznej Sqer Dance SGGW. Zaliczamy WF!

Oferujemy pokazy różnorodnych form folkloru!

Oferujemy Państwu ludowe tańce, pieśni i zwyczaje przeplatające się, tworzące barwne, żywe i atrakcyjne widowisko.

LZA PROMNI

to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.

Grupy artystyczne

Nasz Mecenas

sggw logo