All for Joomla All for Webmasters

facebook icon off | facebook icon off | facebook icon off |

 promni@sggw.pl |    022 593 14 20   |   697 901 758   |   

O nas


Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.o nas tancerka
Założycielka Promnych była wybitną osobą, działającą na rzecz edukacji młodzieży i dorosłych na wsi w ramach Uniwersytetów Ludowych oraz twórczynią wypowiadającą się poprzez działania teatralne oparte na pieśni, przyśpiewce i opowieści ludowej.

 

Dzisiaj w profesjonalnie prowadzonym zespole tańczy i śpiewa około 80 studentów SGGW i innych warszawskich uczelni wyższych, zaś muzykami kapeli są studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz instrumentaliści orkiestry Sinfonia Varsovia.

 

Repertuar zespołu obejmuje artystycznie opracowane, jednak utrzymujące charakterystyczne cechy i kontekst obyczaju tańce, pieśni i melodie 16 regionów centralnej, południowej i południowo wschodniej Polski oraz tańce narodowe: poloneza, kujawiaka, oberka, mazura i krakowiaka. Od kilku lat Promni współpracują również m.in. z Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie prowadząc warsztaty przybliżające folklor Polski międzynarodowym odbiorcom.

 

LZA PROMNI występuje nie tylko na największych scenach Warszawy (Sala Kongresowa, Teatr ROMA, Teatr Polski, Teatr Dramatyczny), ale również na terenie całego kraju oraz za granicą, a mianowicie na Białorusi, w Belgii, Czarnogórze, Czechach, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Jugosławii, Kanadzie, Korei Płd. i Płn., Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Syrii, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanie, Turcji, Watykanie, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Ukrainie i USA.

LZA PROMNI

to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.

Grupy artystyczne

Nasz Mecenas

sggw logo